V životě jde o víc než o VOLVO a proto ho řídíte.
Volvo V6028. 5. 2011 – Ocenění za design získalo Volvo V60 Plug-in Hybrid

V Mezinárodní soutěži Michelin Challenge Bibendum získal nový model V60 Plug-in Hybrid ocenění v kategorii Design Contest. Volvo vyhrálo hlavně díky snoubení atraktivního kabátku vozu a netradičního pohonu – hybridní pohonné jednotky doplněné o plug-in dobíjení ze síťové zástrčky. Porotci tímto oceněním chtěli naznačit, jakým směrem by se měly v nejbližších letech ubírat úsporné alternativní automobily. Výhra v takové soutěži je pro Švédy zadostiučiněním v jejich dlouhodobém směřování – ekologickému cítění v kombinaci s tradičním skandinávským designem.


4. 3. 2011 – Limitovaná edice V60 Ocean Race

U příležitosti závodu jachet kolem světa Ocean Race představila švédská automobilka Volvo limitovanou edici svých modelů – XC60, XC70, V70 a také V60. Všechny vozy dostaly do vínku speciální laky, ale hlavně zpracování interiéru vychází z designu jachet. Vnitřek vozu není zajímavý jen množstvím log „Ocean Race“, ale hlavně zajímavými detaily, kterých si na první pohled nejspíše nevšimnete - kožené čalounění ve stylu interiéru luxusních jachet a kontrastní stehy (jakoby vypadly z oka těm, které se používají na plachtách).


29. 2. 2011 – Volvo V60 dostalo do vínku úsporný motor DRIVe

Pro ty, kteří chtějí šetřit životní prostředí a svoji peněženku, je určen inovativní motor DRIVe. Tajemství úsporného provozu je ukryto ve 1,6litrovém přeplňovaném dieselu, který je napojen na úsporný systém Start/Stop. Ten díky sofistikované elektronice vypíná motor tehdy, kdy není potřeba – například při stání na křižovatce. Po stisknutí pedálu motor ihned „naskočí“. Start/Stop je nejúspornější v hustém městském provozu, kdy se často zastavuje. Volvo V60 má nejenom díky tomuto systému spotřebu paliva 4,5 litru na 100 km.


1. 2. 2011 – V Ženevě na autosalonu se objeví Volvo V60 Plug-in Hybrid

Švédská automobilka Volvo vždy dbala na ekologické směřování svých modelů, takže nový plug-in hybrid není žádným překvapením. Pokud si nejste jisti, co je tak výhodného na této nové technologii, tak čtěte dále. Hybridní automobil má menší spotřebu paliva, protože v pohybu mu pomáhá zabudovaný elektromotor (zde na zadní nápravě). Elektromotor si bere šťávu z akumulátorů, které budou dobíjeny z klasické síťové zástrčky (plug-in).

více

8. 10. 2010 – Volvo V60 R-Design – ještě dynamičtější a sportovnější

Švédi se rozhodli, že kombík V60 je málo dynamický, proto poslali do výroby verzi R-Design – ta má ukázat jak sportovní a dravé může být auto ze segmentu kombi. Změnou prošel podvozek, který dostal do vínku inovované tlumiče a tužší pružiny – díky nim se V60 méně naklání v zatáčkách a celkově má stabilnější jízdní vlastnosti.

více


Design by 3sixty | 2024