V životě jde o víc než o VOLVO a proto ho řídíte.
Volvo V60Historie modelu

Volvo V60 je naprostou novinkou v modelové paletě švédské značky, jedná se o praktickou verzi sedanu S60, která byla poprvé představena na pařížském autosalonu v říjnu 2010.

Tam, kde započalo Volvo S60 svoji pouť automobilovým světem, pokračuje nový model V60. Je přezdíván jako „nejdynamičtější kombi všech dob“. A rozhodně je to pravda. Praktické kombíky mají většinou hranaté tvary, které se těžko dají považovat za líbivé. Ale V60 je jiná. Chce ukázat dynamičnost, dravost, kterou podědila po sportovním sedanu S60. A daří se jí to.


Nabídka motorů v novém Volvu V60 je totožná se sedanem S60, čtyři benzínové agregáty doplňují tři turbodiesely. Mezi diesely je i úsporná verze 1,6D DRIVe o výkonu 115 koní. Na druhé straně spektra je dynamická a vysoce výkonná přeplňovaná jednotka s výkonem 304 koní. V nabídce motorů si tak vybere opravdu každý dle svého naturelu. K dispozici je manuální i automatická převodovka.

Pro zájemce je u určitých motorizací k dispozici pohon všech kol (AWD). Ten zabezpečí maximální stabilitu vozu za jakýchkoli podmínek. Nebudete se tak muset bát, že vás model V60 nechá v úzkých. Pohon všech kol je v nabídce u nejvýkonnějších naftových a benzínových pohonných jednotek (D5 a T6).Design by 3sixty | 2024