V životě jde o víc než o VOLVO a proto ho řídíte.
Volvo V60Technické specifikace

Volvo chtělo vyjít vstříc rozličným řidičům, a proto je kombík V60 nabízen hned v 8 motorizacích. V nejbližších letech dokonce přibude plug-in hybrid. V nabídce jsou jak šetřivé naftové motory, tak benzínové výkonné agregáty. Pro ty, kteří mají přírodu v hluboké úctě, ale přesto chtějí jezdit automobilem je připraven úsporný motor na palivo E85.

Nafta:

  • DRIVe (115 k)

  • D3 (163 k)

  • D5 (215 k) / D5 AWD (215 k)

Pro milovníky nafty pod kapotou je připravena trojice motorů. Chcete ušetřit peníze za návštěvy na „benzínce“? Vyberte si úspornou motorizaci DRIVe využívající systému Start/Stop. Díky této technologii se motor vypíná při čekání na křižovatce – opětovným stiskem pedálu se bleskurychle motor „natočí“ a vy můžete pohodlně pokračovat dál v jízdě. Pomocí šetřivého systému Start/Stop se významně snížila spotřeba paliva i množství vypouštěných emisí.

Zlatou střední cestou u naftových agregátů je motor D3. Má k dispozici výkon 163 koní – nemusíte se tak bát, že vašemu auto dojde při náhlém předjíždění „dech“. Pro snížení spotřeby je motor osazen technologií Start/Stop. Na své si přijdou s motorem D3 milovníci manuálního řazení (mají rádi vše ve vlastních rukou), i ti, kteří dají přednost automatické převodovce (oblíbili si pohodlnou cestu).

Nejvýkonnější diesel (D5) je připraven hned ve dvou variantách – klasický pohon jedné nápravy a AWD (pohon všech kol). Obě varianty jsou přeplňované pomocí dvojitého sekvenčního turbodmychadla. Právě proto je vždy k dispozici dostatek potřebné síly. Stejně jako předešlé naftové motory má „dé-pětka“ integrovaný systém Start/Stop.

Benzín:

  • T3 (150 k)

  • T4 (180 k)

  • T5 (240 k)

  • T6 AWD (304 k)

Ti, kteří si oblíbili vůni benzínu si u modelu V60 přijdou na své. V nabídce je čtveřice výkonných agregátů, které jsou výkonově odstupňovány. Nejmenším motorem je jednotka nazvaná T3 se 150 koni. Přeplňovaný „benziňák“ s přímým vstřikem paliva je osazen technikou Start/Stop – vaše peněženka jistě ocení nízkou spotřebu motoru. V nabídce je pouze s manuální šestistupňovou převodovkou.

Pokud vyžadujete od automobilu automatické řazení, tak si musíte vybrat mezi silnějšími bratříčky – T4, T5 a T6. První zmiňovaný 4válec přeplňovaný turbodmychadlem má k dispozici sílu 180 „švédských ořů“. Automobilce Volvo se podařil husarský kousek. Snoubili vysoký výkon a zároveň nízkou spotřebu, na kterou má výrazný vliv zabudovaný systém Start/Stop.

Pohonná jednotka T5 s výkonem 240 koní si v ničem nezadá se svými menšími bratříčky – překonává je svým výkonem, ale také kultivovaným chodem. Podle přání je dodávána s šestistupňovou manuální, či automatickou převodovkou.

Nejvýkonnějším agregátem v nabídce je benzínový šestiválec o objemu 3 litrů (označení motoru je T6 AWD). Pohon všech kol potěší hlavně ty, kteří kromě městských ulic vyrážejí i na venkov na méně vyztužený povrch – právě tam se maximálně využije stabilita automobilu.

E85:

  • T4F Flexifuel (180 k)

Pro alternativce, kteří chtějí svým automobilem co nejméně zatěžovat životní prostředí, je určen netradiční motor Flexifuel. Dokáže spalovat kombinaci bioetanolu a benzínu – palivo známé jako E85 (85 % bioetanolu a 15 % benzínu). Díky netradičnímu palivu je množství vypouštěných CO2 emisí velmi nízké.
Design by 3sixty | 2024